Hakkımızda

Abalıoğlu Yağ, İzmir, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 2006 yılında faaliyetine başlamıştır.

Abalıoğlu Yağ, Çiğli fabrikamız toplam 25 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. İşletmemizde günde 450 ton soya fasulyesi işlenerek 320 ton soya küspesi, 90 ton soya yağı ve 30 ton da soya kabuğu üretimi yapılmaktadır. Ayrıca günde 250 ton tam yağlı soya ( full-fat soya ) üretimi yapılmaktadır. Hammadde depolama kapasitesi 17.000 ton olan tesiste 12.000 ton soya küspesi, 4.500 ton soya yağı ve 150 ton soya kabuğu depolaması yapılabilmektedir.


Abalıoğlu Yağ, Aliağa tesisinin 2015 yılının 2. yarısında devreye girmesiyle günlük 1.000 ton ilave üretim kapasitesine sahip olacaktır. Aliağa fabrikamız çeşitli yağlı tohumları işleme teknolojisi ( multi crush sistemi ) ile üretim yapacak olup; soya fasulyesinin yanında ayçiçeği, kanola, keten, ketencik ve aspir gibi yağlı tohumları da işleyebilecektir.

Abalıoğlu Yağ, şirket vizyonu ve firma prensipleri gereği faaliyet gösterdiği ürün gruplarına ait trendleri yakından takip etmektedir. Kurduğu ve geliştirdiği uluslararası ilişkiler sayesinde sektöründe güçlü bir hammadde tedarikçisi konumundadır. Yağların üretiminden sonra oluşan organik materyallerin protein ve selüloz kaynağı olarak değerlendirmesini sağlayan şirketimiz, bu alanda artan bir başarı grafiği göstermektedir.
Copyright © 2014 | ABALIOĞLU YAĞ | Tüm Hakları Saklıdır.